Kde se Villa Kadulja nachází?

Určitě znáte chorvatské ostrovy Krk, Rab, Hvar, nebo Korčula, ale byli jste už na Pašmanu? Alespoň jednou by ho měl navštívit každý skutečný znalec Chorvatska. Najdete tu liduprázdné písečné pláže vhodné i pro děti, cyklostezky pro horská kola, úchvatné výhledy, starobylé památky a útulné restaurace plné místních specialit.

Ostrov Pašman patří mezi ostrovy Zadarského souostroví. Jeho rozloha je 63 km², délka 21 km a v nejširším místě měří necelých 5 km. S vedlejším ostrovem Ugljan je spojen mostem Ždrelac a s pevninou trajektem, který trvá jen několik minut. Doprava na ostrov je opravdu snadná. Nejjednodušší je využít leteckou dopravu na letiště v Zadaru, odkud vyjíždí trajekty do městečka Preko na Ugljanu. Do Zadaru se samozřejmě dostanete i vlastním autem pohodlně po dálnicích, v letní sezóně je ale lepší cestu naplánovat mimo víkendy.

Kamenná vila se 4 ložnicemi postavená v tradičním dalmatském stylu se skrývá na soukromé cestě pár kroků od moře a Pouhých 2,5 km od mostu Ždrelac se nachází stejnojmenné letovisko, oblíbené víkendové místo obyvatel Zadaru, kde na klidné soukromé cestě najdete i vilu Jana. Městečko Ždrelac nabízí rybí restauraci Riva, pizzerii, bar s kavárnou a malý supermarket v docházkové vzdálenosti od domu. Větší nákupy si užijete v Preku a v Kali na Ugljanu. se Vaším domovem při objevování těch nejkrásnějších míst slunné Dalmácie.

Navzdory tomu, že obliba Pašmanu u turistů neustále roste, nenachází se tu žádné velké hotelové komplexy a resorty. Máte proto jedinečnou možnost zažít zde Středomoří, jaké bývalo dříve!